Jump to content
Yönetici

Chip tuning ile modifiye işlemi nasıl yapılır?

Önerilen İletiler

bu bölümünde Chip Tuning nedir, nasıl yapılır. otomobillerde yazılım ile güç artırma nasıl yapılır, chip tuning zararlı mıdır, yakıt ekonomisi sağlanabilir mi, yazılımla ne kadar güç alınabilir, hangi çeşit daha sağlıklı sorularını sizler için cevapladık. Videoyu izledikten sonra beğenmeyi paylaşmayı ve kanala abone olmayı unutmayın. Sizlerin destekleri ile her geçen gün daha da büyüyeceğiz!

 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

 • Bize katılmak ister misin?

  Seni de aramızda görmek isteriz!

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: Yönetici
   Yeni nesil motorları yöneten ECU ( elektronik kontrol ünitesi )’ ya yapılan uygulamaya Chip Tuning denir. Günümüz şartlarında üreticiler araçları piyasaya sürerken sadece güçleri değil, girdikleri vergi dilimleri egsoz emisyon değerleri araçların en zor şartlarda ki çalışma durumları ( +50 – 60 derece üstü sıcaklıklar, -20 -30 derece soğuk havalar, yüksek rakım yüksek nem vb. ) kullanıcının aracında ki en olumsuz kullanım şartları, aracın bakımsız kalması, üretici aracının uzun ömürlü diye anılması gibi birçok nedenden, güçleri kısıtlanmıştır.
   Tabi bunun yanında bizim ülkemizde vergi dilimi değerlendirilirken 1400 cc, 1600 cc vb. değerlendirilir. Ama bazı ülkelerde 70 beygir, 90 beygir gibi değerlendirmeler vardır. Bu sebepten dolayı birçok aracı 68 hp, 109 hp vb. görmemiz mümkündür. Üreticiler seri üretim yaptıkları için bunu sadece yazılımla ayarlamaktadırlar. Tabi bunun dışında pazar hedefi de vardır. Aynı motorlu aracı 102 hp boş, 140 hp orta dolulukta ve 170 hp full gibi satış pazarlama taktikleriyle tüketiciye sunmaktadırlar.
×

Önemli Bilgilendirme

Bu siteyi kullanarak, Kullanım Şartlarını kabul edersiniz.