Jump to content

Önerilen İletiler

Dizel ve benzinli olarak sunulan araçlar kişinin kullanım alanına ve amacına göre tercih edilir. Bu ikiliden daha fazla tercih edilen dizel motora sahip araçların bakımlarının zamanında ve tam yapılması gerekir. Zamanında yapılan motor bakımı bir yandan rahat sürüş sağlarken, diğer yandan da aracın performansını yükseltir. 

Yakıtın motor içerisinde patlaması sistemi ile benzinli araçlardan biraz daha farklı çalışan dizel motorlar ısınmaya bağlı olarak faaliyet gösterir. Bu sistemi koruyacak bir numaralı yaklaşım kaliteli bir bakım yapmaktır. Aracın yakıtını, bilinen ve güvenilir yerlerden almak da sistemin sağlıklı çalışması için faydalı olacaktır. Ancak bu sayede motor ve ateşleme sisteminin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Motor aksamlarının bakımı

Motor aksamlarının bakımının tam yapılması dizel araç motorunun sorunsuz çalışmasını sağlar. Özellikle akaryakıt boruları ve kelepçelerin kontrollerinin sağlanması gerekir. Hava ve su dolaşım sistemlerinin kontrolleri tam ve eksiksiz bir biçimde yapılmalıdır.

Motor sesini dinlemek önemlidir

Beklediğiniz performansı almak ve kaliteli bir sürüş sağ- lamak için araç çalışır durumda iken motorun sesini dinleyin. Böylece doğru sesi hissedebilir ve ihtiyacınız olan bakımı kulaklarınızla dahi yapabilirsiniz. Farklı bir ses duyar ya da araç yolda giderken farklı bir durum ile karşılaşırsanız OTORAPOR’a başvurun.

Yağ kontrolleri ve periyodik bakım

Ateşleme sistemi bakımından benzinli motora sahip araç- lardan farklılık gösteren dizel motorlu araçlar için belli dönemlerde yapılacak kontrollerden biri de motor yağı bakımıdır. Dizel araçların motor yağı aracın kilometresine göre değiştirilmelidir. Aynı zamanda araç her 10.000 kilometrede bir genel bakımdan geçmelidir. Performansı daha yüksek bir motora sahip olmak ve kendinize güvenli bir sürüş ortamı yaratmak istiyorsanız öncelikli olarak aracınızın bakımını günü gününe ve eksiksiz bir biçimde yaptırmalısınız. Bu durum, kaza riskini en aza indireceği gibi aynı zamanda kaliteli ve keyifli bir sürüş olanağı da sağlar.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Bize katılmak ister misin?

    Seni de aramızda görmek isteriz!

×

Önemli Bilgilendirme

Bu siteyi kullanarak, Kullanım Şartlarını kabul edersiniz.